Valladolid korak bliže Primeri

Primera 7. lip 201822:37 > 22:38
Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Nogometaši Valladolida bili su uvjelrjivi u prvom susretu polufinala playoffa u borbi za Primeru, pred svojim navijačima savladali su Sporting Gijon sa 3:1.

Vodeći gol postigao je stoper Calero u 29. minuti nakon centaršuta Pabla Herviasa. Samo šest minuta kasnije viđen je najljepši trenutak na susretu kada je Hervias pogodio direktno iz slobodnog udarca.

Valladolid je do kraja prvog poluvremena stigao i do trećeg gola i to zahvaljujući nespretnoj reakciji protivničkog igrača Jordija Calavere, koji je u namjeri da spriječi napadača Matu postigao autogol.

U nastavku meča Gijon je zaigrao mnogo bolje i došao do bitnog gola preko krilnog napadača Jonya.

Uzvratni susret na programu je u nedjelju od 20.30 uz izravan prijenos na programima Sportkluba.