Abidal se vratio u Barcu na mjesto sportskog direktora

Primera 7. lip 201820:13 > 20:15
David Ramos/Getty Images

Nogometni klub Barcelona angažirao je svog nekadašnjeg defanzivca Erica Abidala kao novog sportskog direktora.

Abidal, koji je bio jedan od glavnih članova katalonskog kluba od 2007. do 2013. godine, osvojio je četiri titule sa Barcelonom u Primeri, uz dvije u Ligi prvaka. Na funkciji sportskog direktora zamjenit će Roberta Fernandesa, kome ugovor ističe krajem mjeseca.

Nekadašnji francuski reprezentativac, koji se vratio na teren poslije transplantacije jetre u travnju 2012. godine, radit će zajedno sa generalnim direktorom Pepom Segurom i bit će odgovoran za dovođenje igrača. Njegovo angažiranje dolazi baš kad je Lionel Messi od kluba zatražio da se angažira i van terena poslije treće uzastopne titule Reala u Ligi prvaka.

Izbačeni smo u četvrtfinalu Lige prvaka treću godinu zaredom i ovo se ne smije dogoditi ponovno“, rekao je Messi,Ispali smo od ekipa koje na papiru nisu bolje od nas, a to se nastavlja događati. Mi smo ti koji najviše žele to nadići jer nam se ne smije dogoditi još jedna sezona bez trofeja u Ligi prvaka jer se zna da je to ono za što se klub bori“.

Tijokom karijere, Abidal je igrao još za Monaco, Lille, Lyon i Olympiakos. Završio ju je prije četiri godine u dresu Olympiakosa.