Kraljevski oproštaj Torresa – špalir, pa dva pogotka!

Primera 20. svi 201820:32 > 20:34
Getty Images/Gonzalo Arroyo Moreno

Nogometaši Atletico Madrida remizirali su na svom terenu s Eibarom 2:2, u posljednjem kolu španjolske La Lige, a oba gola za domaće postigao je Fernando Torres. Za iskusnog napadača to je bio posljednji nastup meč u dresu omiljenog kluba.

U Madridu je sve je bilo u znaku Torresa. Na stadion Vanda Metropolitano došlo je 63.000 navijača kako bi pozdravilo svog ljubimca i nekadašnjeg kapetana, u njegovu čast organiziran je i svečani špalir na početku utakmice, a ovaj im je uzvratio golovima i na pravi način se oprostio od kluba u kojem je ponikao.

Najprije je u 42. minuti iskoristio nesebičnost Angela Correje, koji mu je dodao loptu u situaciji dva na jedan s vratarom da bi u 60., nakon dodavanje Diega Coste, predriblao srpskog vratara Marka Dmitrovića i rutinski ugurao loptu u mrežu.

Ipak, to na kraju nije bilo dovoljno za pobjedu. Eibar je prikazao sjajnu igru tijekom svih 90 minuta. Gosti su u 35. poveli preko Kikea, a Pena je u 70. postavio konačan rezultat.

Treba istaknuti i da je Atletico od 63. igrao s igračem manje, drugi žuti karton dobio je Lucas Hernandez.

Zanimljiva situacija viđena je u završnici utakmice – Costa je gurnuo obrambenog igrača Eibara i kasnije se sudario s Dmitrovićem. Reprezentativcu Srbije je ukazana pomoć, bandažirano mu je koljeno i on nastavio je utakmicu.

Atletico sezonu završava na drugom mjestu sa 79 bodova. Eibar je deveti sa 51.