Valencia pobjedom otpratila Deportivo u Segundu

Primera 20. svi 201814:19 > 14:26
Print screen/SK

U posljednjoj utakmici prvenstva, u 38. kolu, Valencia je na Mestalli slavila 2-1 protiv Deprotiva i tako na lijepi način proslavila veliku sezonu u kojoj završavaju kao 4. klub Primere. Nažalost po Deportivo, njima je ovo bio oproštaj od prve lige, završili su na 18. mjestu.

Valencia je pred 35 000 navijača pobjedu osigurala s dva pogotka, po jedan u svakom poluvremenu. Za 1-0 je zabio Zaza, a 2-0 Guedes, nakon briljantne Viettove asistencije petom. Deportivo je u finišu bio puno bolji nego u prvih 75 minuta, od ulaska Lopeza i Pereza, i upravo su njih dvojica kombinirali za počasni gol Depora, strijelac je bio Perez.

Marcelinova Valencia je sezonu završila s 22 pobjede, i tako upisala jednu od najboljih sezona u povijesti kluba te si priskrbila Ligu prvaka iduće sezone, dok se Deportivo vraća u Segundu nakon nekoliko sezona u La Ligi.