Sevilla potvrdila Europu, slavlje za Gironu i Getafe

Primera 19. svi 201820:01 > 20:26
Alex Caparros, Getty Images Sport

Poslijepodnevnim satima subote odigrane su četiri utakmice 38. kola Primere, pobjede su ostvarili Sevilla, Girona, Leganes i Getafe.

Sevilla je pobjedom protiv Alavesa osigurala sedmu poziciju i mjesto u kvalifikacijama Europa lige. Jedini strijelac bio je francuski internacionalac Ben Yedder.

Getafe je slavio kod fenjeraša Malage s 1:0, jedini pogodak djelo je Loica Remyja iz 73. minute s bijele točke. Girona je slavila u Las Palmasu s 2:1. Dvostruki strijelac za Katalonce bio je Stuani, jedini pogodak za domaću ekipu postigao je Calleri iz kaznenog udarca. Alen Halilović odigrao je čitavu, vjerojatno posljednju utakmicu za momčad s Kanara koja će iduće sezone igrati u drugoj ligi.

Leganes je ostvario impresivnu pobjedu 3:2 protiv Betisa postigavši sve golove s igračem manje. Betis je poveo u 20. minuti golom Campbella, četiri minute kasnije trenutak ludila za Diega Rica, domaći branič je u jednoj minuti zaradio dva žuta kartona, naravno odmah i crveni. Ipak, to nije spriječilo Leganes da kreira preokret. Siovas je izjednačio u 28. minuti, da bi Naranjo doveo domaćina u vodstvo nakon 64. minute. Sanabria je izjednačio petnaest minuta prije kraja da bi pobjedu Leganesu osigurao Amrabat.

U Primeri je sve jasno, Barcelona je prvak, u Ligi prvaka će uz Katalonce igrati Atletico Madrid, Real i Valencia, Villareal i Betis su izborili izravan nastup u skupinama Europske lige, dok će Sevilla igrati kvalifikacije za isto natjecanje. Iz lige su ispali Deportivo, Las Palmas i Malaga.