Dani Alves: Da me Barca zove, sutra bih se vratio

Primera 23. tra 201819:01 > 19:07
Alexander Hassenstein, Getty Images Sport

Jedan od najboljih desnih bekova svoje generacije i najtrofejniji nogometaš na svijetu Dani Alves, koji trenutno igra za momčad PSG-a, govorio je o potencijalnom povratku u klub u kojem se proslavio u Europi.

Govoreći za brazilsku televiziju Dani Alves se dotaknuo okolnosti u vezi s njegovim odlaskom iz katalonskog kluba prije dvije godine:

Barca je moj dom. Ne mogu reći da se ne bih vratio, došao bih tamo sutra da me pozovu. Lagao bih kada bih rekao da nisam patio kada sam otišao odatle. Zaista je bilo bolno jer mislim da sam doprinio građenju trofejne povijesti kluba i postigao uspjehe koje klub nije mogao ni zamisliti“, rekao je nevjerojatno trofejni desni bek.

U Barceloni sam osvojio 23 titule za osam godina. Za njih sam pružao fantastične igre, a na kraju oni nisu poštovali moju povijest u klubu. Išao sam dotle da su mi ponudili oproštaj od kluba, a ja sam ga odbio jer je Barca moj dom. Ako vam je neko mjesto dom, onda nema razloga da se od njega opraštate. Kako da radim oproštaj ako ću se možda nekada vratiti?“, upitao se nekadašnji igrač Seville, Barcelone, Juventusa i Paris Saint-Germaina.

Nakon što je 2016. godine napustio katalonskog giganta, Alves je igrajući za Juventus na 33 utakmice postigao pet golova, a isto toliko je postigao od dolaska u Pariz.