Valverde napušta Barcelonu već ovog ljeta?

Primera 23. tra 201814:32 > 14:33
Alex Caparros/Getty Images

Trener Barcelone Ernesto Valverde razmatra mogućnost da napusti katalonski klub već poslije jedne sezone, koju će najvjerojatnije završiti duplom krunom, prenose španjolskii mediji.

54-godišnji Valverde je stigao na „Camp Nou“ prošle sezone iz Athletic Bilbaa, a kao jedan od razloga njegovog mogućeg odlaska navodi se neslaganje sa čelnicima katalonskog kluba.

„As“ je prvi prenio da bi Valverde, koji ima ugovor do lipnja 2019. godine, mogao napustiti Barcelonu, iako je njegova momčad dominantna ove sezone u Španjolskoj. Katalonski klub je osvojio Kup kralja proteklog vikenda trijumfom nad Seviljom 5:0, a samo jedan bod dijeli ga od naslova u Primeri.

„Mundo Deportivo“ je još u subotu nagovijestio Valverdeov odlazak, a citirao je neimenovani izvor iz uprave kluba koji je najavio da će treneru biti uručen otkaz u slučaju poraza u finalu Kupa kralja. Međutim, Barcelona je osvojila novi trofej, ali je očigledno da je eliminacija u četvrtfinalu Lige prvaka od Rome i te kako utjecala na položaj iskusnog stručnjaka.

Nogometaši Barcelone, prenosi „As“ u potpunosti podržavaju Valverdea i bili su bijesni zbog informacija koje su se pojavile pred finale Kupa koje je odigrano u Madridu. Uprkos tome, šansa da između dvije sezone dobiju novog trenera postoji.