Mali katalonski derbi točno u podne na Sportklubu

Primera 22. tra 20181:49 > 1:57
Denis Doyle, Getty Images Sport

U nedjelju su na programu četiri susreta 34. kola španjolske Primere, a najviše se očekuje od malog derbija Katalonije, kao i od utakmice na kojoj će nogometaši Atletico Madrida dočekati Betis.

Prva utakmica nedjeljnog programa najelitnijeg ranga španjolskog nogometa starta u podne kad će na stadionu Montilivi koplja ukrstiti Girona i Espanyol. Izabranici Pabla Machina pravi su hit ovosezonskog izdanja Primere, ali Europa će im vjerojatno izmaći. Ako dobiju ovaj susret, nada će ostati, dok je s druge strane klubu iz Barcelone potrebna pobjeda kako bi dodatno povećao šanse za opstanak u ligi. U okršaju lokalnih rivala iz Katalonije bit ćemo u prilici uživati u izravnom i ekskluzivnom prijenosu samo na SK 1.

U terminu od 16:15 sati na stadionu La Rosaleda sastaju se Malaga i Real Sociedad. Klub iz Andaluzije više nema ni matematičke šanse za opstanak u Primeri, dok će njihov današnji protivnik ovu sezonu najvjerojatnije završiti u samoj sredini ljestvice.

Na Kanarskim otocima s početkom od 18:30 sati snage će odmjeriti Las Palmas i Deportivo Alaves, dva rivala koja se bore za opstanak. Gosti iz Baskije su u mnogo boljoj poziciji, ali još uvijek nisu sigurni, dok je s druge strane Las Palmas pred imperativom pobjede, a ukoliko četa Paka Hemesa ne bude uspješna kod kuće prijeti im selidba u Segundu.

Nedjeljni program od 20:45 sati na stadinonu Wanda Metropolitano kompletirat će Atletico Madrid i Real Betis uz izravan prijenos na SK HD. Colchonerosi su na dobrom putu završiti sezonu na drugom mjestu. Međutim, ako ne dobiju zeleno-bijele iz Seville, koji pretendiraju na Europu, sve bi se moglo promijeniti, tako da nas s razlogom očekuje zanimljiva bitka spomenutih protivnika u prijestolnici.