Zidane: Benzema ima tešku sezonu, rotacija neophodna

Primera 16. tra 20189:16 > 9:28
Matthias Hangst/Getty Images

Real Madrid je svladao Malagu 2:1 u 32. kolu španjolske Primere, a na tom susretu je trener Zinedine Zidane napravio više izmjena u sastavu zbog umora nakon četvrtfinalnog susreta Lige prvaka sa Juventusom.

Isco i Casemiro su bili igrači koji su donijeli Realu tri boda na Rosaledi a veći dio momčadi dobio je slobodnu nedjelju navečer. Trener Zinedine Zidane želio je izrotirati postavu jer je Real nedavno igrao iscrpljujuće četvrtfinale Lige prvaka sa Juventusom.

Jako je važno da napravite male promjene i da odmorite ostale igrače. Nije bilo lako, imali smo protiv sebe momčad koja je na dnu tablice a ne zaslužuje biti tamo. Igrali smo vrlo ozbiljno i poštovali smo protivnike. Nije lako rukovoditi ekipom, htio sam rotirati i odmoriti igrače iako ne mogu svi baš dobiti odmor. Imamo još jedan susret do polufinala Lige prvaka, u dobroj smo formi, zdravi smo i nemamo nikakvih problema” kazao je Zidane koji je prokomentirao izostanak Garetha Balea i odličnu partiju Isca.

“Što se tiče Garetha Balea, dobio je odmor kao i svi ostali. Isco je odigrao odlično i zadovoljan sam njegovim nastupom. Bio je nekad bitan kotačić Malage, sada je bitan za Real”.

Trener Reala je upitan i o Karimu Benzemi koji je u ovoj sezoni postigao svega devet golova na 38 utakmica.

On neće baciti ručnik, neće odustati. On voli zabijati golove, imao je šanse. Igrao je vrlo dobro, samo su falili golovi. Ova sezona je veoma komplicirana za njega kada se radi o golovima, ali pričekajmo. Sezona nije gotova” poručuje Zidane.

Real je treći na tablici španjolskog prvenstva, bez izgleda da se dokopa titule. Sljedeći susret Real igra u srijedu protiv Athletic  Bilbaa u 21 i 30 uz izravan prijenos na Sport Klubu 3. Poslije toga će kraljevski klub imati sedam dana da se pripremi za prvi susret polufinala Lige prvaka protiv Bayerna u Munchenu.