Valverde: Nije ovo samo moj rekord, Rakitić fenomenalan

Primera 8. tra 201811:28 > 11:31
Aitor Alcalde/Getty Images

Nakon pobjede protiv Leganesa (3:1) u subotu, kojom je Barcelona izjednačila rekord Real Sociedada sa 38 utakmica bez poraza u Primeri, trener katalonskog kluba Ernesto Valverde kaže da to nije samo njegov rekord.

“To što smo uspijeli izjednačiti ovaj rekord mi je prilično interesantno. Nije lako učiniti nešto što nikome nije pošlo za rukom toliko dugo, ali to nije samo moj rekord. On pripada i Luisu Enriqueu i svima koji su tijekom posljednjih godinu dana igrali u Barceloni”, rekao je nakon utakmice Ernesto Valverde.

Što se samog susreta tiče, Valverde kaže da je on njegovoj momčadi donio tri važna boda.

“Imali smo sjajno prvo poluvrijeme, ali u drugom nismo ‘čitali’ rivala kako smo trebali. Normalno je da u nekom trenutku dođe do opuštanja, ali ne smiješ u potpunosti povjerovati u pobejdu kada vodiš sa samo 2:0”, ocijenio je trener Barcelone.

Valverede je na konferenciji za medije istaknuo nekoliko igrača za koje je smatrao da ih treba posebno pohvaliti.

“Ivan Rakitić je izuzetan igrač koji može igrati na nekoliko pozicija. U fenomenalnoj je formi, uvijek je na pravom mjestu u pravo vrijeme i mislim da ima odličnu sezonu”, kaže Valverde, koji je pohvalio i Dembelea:

“Bio je odličan u napadu, ali je odradio i dobar posao u obrani”.

Ivan Rakitić je nakon susreta istaknuo da je najvažnije da se osvajajau bodovi:

“Moraš biti svuda. Uvijek se trudim pomoći svim svojim suigračima, ali da istovremeno uživam na terenu. Najvažnije je da osvajamo po tri boda u svim dvobojima. Mislim da igramo vrlo snažno u svim natjecanjima, kazao je Rakitić.