Golijada u Madridu, Ronaldo "pokerom" uništio Gironu

Primera 18. ožu 201822:36 > 22:46
Getty Image/ Gonzalo Arroyo Moreno / Stringer

U posljednjoj utakmici 29. kola Primere Real Madrid je kod kuće sa 6-3 tukao Gironu i tako se vratio na 3. mjesto Primere te uspješno revanširao za poraz 2-1 u prvom dijelu sezone.

Ronaldo nastavlja briljirati. U ovoj je utakmici Real došao do velike pobjede, a Portugalac je zabio čak 4 gola i tako postao drugi strijelac Primere, sa samo 3 gola manje od Lea Messija.

Utakmica je krenula dobro za RM, ali je Girona preko Stuanija došla do poravnanja te se rezultatom 1-1 išlo na odmor. U nastavku Ronaldo krade show, dodaje još 3 gola, a po jednoga Bale i Vazquez. Luka Modrić je asistirao za Baleov gol, nakon što je u 71. minuti zamijenio Matea Kovačića. Za goste su golova još zabijali Juanpe i opet Stuani.