Atletico porazom kod Villareala gura Barcu ka naslovu

Primera 18. ožu 201821:34 > 21:42
David Ramos/Getty Images

Znalo se da će to biti teško gostovanje za momčad Diega Simeonea i na kraju je tako i bilo. Iako je Atletico poveo, Villareal je došao do preokreta i tako ostavio Madriđane na minus 11 u odnosu na lidera Barcelonu.

Atletico je izašao na travnjak stadiona La Ceramica s majicama i porukom potpore Filipeu Luisu, koji će izbivati s terena dovoljno dugo da propusti kraj sezone i SP s Brazilom. Utakmica je počela dobro za goste. Poveli su u prvom poluvremenu nakon udarca s 11 metara, a siguran je egzekutor bio Antoine Griezmann.

U nastavku se stvari mijenjaju i to onoga trenutka kada je trener domaćih Calleja uveo Enesa Unala. On je ušao u igru u 74. min pri rezultatu 0-1, a svojim je pogocima donio 2-1 pobjedu Villareala, i tako gotovo pa završio borbu za prvaka, jer je u igri još 27 bodova, a Atletico zaostaje 11 za Barcelonom.