Barca lako s Bilbaom, +11 na vrhu ljestvice

Primera 18. ožu 201817:56 > 18:03
Shaun Botterill Getty Images Sport

U dvoboju 29. kola Primere, Barcelona je bez većih poteškoća nadigrala Athletic Bilbao rezultatom 2:0.

Barcelona je i dalje jedina neporažena momčad Primere, pred svojim navijačima osigurali su 23. pobjedu sezone protiv Athletic Bilbaa, momčadi koju je do prošle sezone vodio aktualni trener Barce, Ernesto Valverde.

Paco Alcacer je doveo domaće u vodstvo već nakon osam minuta igre, da bi Messi u 30. minuti nakon asistencije Dembelea povisio na 2:0 što je ostao i konačan rezultat.

Ivan Rakitić odigrao je čitavu utakmicu za Barcelonu koja je i dalje na čelu Primere sa 75 bodova, jedanaest više od Atletico Madrida koji će od 18:30 sati (SK1) gostovati kod Villareala. Bilbao drži 13. poziciju s 35 bodova.