Real slavio na Ipurui kod Eibara, opet blistao Ronaldo

Primera 10. ožu 201814:49 > 15:02
Clive Rose/Getty Images

U sjajnoj utakmici 28. kola Primere, gdje domaćin bio vrlo nadahnut i niti malo impresioniran, pobjedu je ipak odnio gost, zahvaljujući pogocima Cristiana Ronalda. Utakmicu je obilježio i povratak Luke Modrića na teren. Završilo je 1-2, a Modrić je bio asistent za prvi gol.

Čini se da Eibar svake sezone napravi korak više u odnosu na prošlu, ali kada je riječ o susretima s Realom ili Barcelonom, priča (gotovo) uvijek završi isto – Eibarovim porazom.

Ušli su jako dobro u ovu utakmicu i stvarali dobar pritisak na Madrižene u uvodnih 20ak minuta, no izostala je realizacija, a tu je Real bio neumoljiv, zahvaljujući svom talismanu Ronaldu, koji je uhvatio pravu formu u završetku sezone te je opet zabio 2 gola, što znači da je u zadnjih 7 susreta poentirao 13 puta.

Nakon vodstva gostiju iz 34. minute, Eibar je izjednačio preko Ramisa, a asistirao je Pedro Leon, bivši igrač Reala. Nakon ponešto propuštenih prilika domaćina kazna je stigla u završnici utakmice, kada je uprravo Leon izgubio loptu, Modrić gurnuo Carvajalu, a ovaj sjajno nabacio za Ronaldov gol glavom i konačnih 1-2.

Real je ovom pobjedom malo pobjegao Valenciji, sada imaju 4 boda više na trećem mjestu La Lige, dok Eibar ostaje na 8. mjestu.