Simeone: Ne bi nas pobjedili da je Messi nosio naš dres

Primera 5. ožu 20181:40 > 1:44
Aitor Alcalde, Getty Images Sport

Trener Atletico Madrida Diego Simeone pohvalno je govorio o napadaču Barcelone Lionelu Messiju, nakon poraza njegovog tima od Katalonaca (1:0).

Barcelona je slavila u derbiju 27.kola Primere protiv Atletica, a jedini gol postigao je Lionel Messi, iz slobodnog udarca u 26. minuti. Sjajnom Argentincu to je bio 600. pogodak u karijeri.

Bila je tijesna utakmica, oni su imali veći posjed, ali smo mi u drugom poluvremenu napravili dobru reakciju. Ipak, nismo uspjeli doći do boda. Na kraju, da je Messi igrao za nas ne bi nas pobjedili. On je jedinstven nogometaš“, rekao je Simeone.

Pobjedom u tomj utakmici, Barcelona je otišla na plus osam u odnosu na drugoplasirani Atletico i nalazi se blizu osvajanja titule.

Sve govori kako oni neće izgubiti tri ili četiri utakmice do kraja. Ipak, ovo je nogomet, teško je predvidjeti neke stvari. Moramo misliti samo o narednoj utakmici i nastaviti napredovati“, zaključio je argentinski trener.

Atletico u četvrtak očekuje revanš utakmica 1/16 finala Lige Europe protiv moskovske Lokomotive, dok će u narednom kolu LaLige ugostiti Celtu.