Primera: Espanyol srušio Real u posljednjim trenucima

Primera 27. velj 201816:07 > 16:10
Denis Doyle, Getty Images

U 26. kolu španjolske Primere Espanyol je slavio protiv Real Madrida rezultatom 1:0.

U prvom poluvremenu gledali smo dosta izjednačenu utakmicu, a čak je izglednije prilike imala domaća momčad Espanyola. Ipak, prvu veću priliku imao je Real u 7. minuti. Nakon ubačaja Isca iz kornera, najviše je skočio Bale, ali njegov udarac zaustavlja vratar Diego Lopez. Espanyol je prvi puta opasnije zaprijetio u 27. minuti, pokušaj Morena otišao je pored lijeve vratnice. Isti igrač u 31. minuti postiže i pogodak, ali sudac poništava gol zbog navodnog zaleđa.

U drugom poluvremenu ponovno prva prijeti momčad iz Barcelone, ovaj puta preko Duartea. Nogometaš Espanyola je dočekao jedan ubačaj i glavom zatresao gredu Navasovog gola. U 56. minuti nova velika prilika za domaćine, još jednom Moreno u velikoj prilici, ali njegov udarac iz voleja brani Navas. Gosti iz Madrida su prvi puta u nastavku zaprijetili u 63. minuti, Kovačić je napravio slalom kroz sredinu igrališta i odlično proigrao Balea, čiji udarac završava preko gola. Do kraja utakmice nismo vidjeli nekih većih prilika, sve do 93. minute kada najzapaženiji igrač na utakmici Moreno donosi veliku pobjedu Espanyolu. Treba napomenuti da je Real igrao bez nekolicine standardnih igrača, prije svih Cristiana Ronalda.

Mateo Kovačić igrao je do 89. minute za Real, dok Luka Modrić nije bio u sastavu zbog ozljede.