Las Palmas prodao Vieru u Kinu

Primera 19. velj 201817:53 > 18:03
Getty Image/ Gonzalo Arroyo Moreno / Stringer

Las Palmas u borbu za opstanak u Primeri nastaviti će bez Jonathana Viere kojega su prodali u Beijing Guoan.

Las Palmas će u završnicu sezone krenuti bez jednog od svojih najvažnijih igrača, Jonathana Viere. Naime, klub je prihvatio ponudu od 25 milijuna eura od kineskog ligaša, Beijing Guoan. Viera će zarađivati šest milijuna eura godišnje.

Ipak, španjolski klub neće zaraditi čitav iznos transfera, pripada im samo 11 milijuna eura, ostatak odlazi u ruke bivšeg igračeva kluba Standarda iz Liegea, te menadžera Pedra Brava koji su suvlasnici ugovora. Las Palmas je uspio ugovoriti 30 posto udjela od idućeg igračeva transfera, a ukoliko Viera iz nekog razloga raskine ugovor s kineskim klubom, morao bi se vratiti na Kanare.