Barcelona lako do bodova kod Eibara

Primera 17. velj 201819:11 > 19:19
David Ramos, Getty Images

Barcelona se nakon dva uzastopna kola bez pobjede, u 24. kolu Primere vratila pobjedama, Katalonci su slavili na gostovanju kod Eibara s 2:0.

Dennis Doyle/Getty Images

Luis Suarez postigao je svoj 17. pogodak sezone u 16. minuti nakon asistencije Lea Messija, a konačan rezultat postavio je Jordi Alba pred sam kraj dvoboja. Domaćin je utakmicu završio s igračem manje nakon isključenja Orellane koji je unutar osam minuta igre zaradio dva žuta kartona.

Nakon dva uzastopna neriješena rezultata protiv Espanyola i Getafea, Barcelona je ostvarila važnu pobjedu kojom je vratila prednost na vrhu ljestvice na deset bodova ispred Atletico Madrida koji će u nedjelju igrati svoj susret 24. kola protiv Athletic Bilbaa. Spomenimo da je za Barcelonu cijeli susret odigrao Ivan Rakitić. Eibar je ostao na sedmoj poziciji s 37 bodova.