Slavlje Celte, Montella i dalje bez pobjede

Primera 14. sij 201818:30 > 18:37
Octavio Passos, Getty Images Sport

Celta je uspješno apsolvirala gostovanje kod Levantea, dok je Vincenzo Montella ponovno izgubio otkada je došao na klupu Seville.

U 19. kolu Primere, Celta je osigurala sedmu pobjedu sezone, igrači trenera Unzuea slavili su minimalno 1:0 nakon pogotka Sista u 37. minuti poslije odlične kombinacije s Aspasom. Momčad iz Viga desetoplasirana je ekipa prvenstva s 25 bodova, dok je Leganes na 12. poziciji s bodom manje.

Nakon teškog poraza u gradskom derbiju s Betisom prošlog vikenda, Vincenzo Montella i njegova Sevilla izgubili su i drugu utakmicu zaredom kad je riječ o prvenstvu. Poraženi su na gostovanju kod Alavesa pogotkom Garcije iz 53. minute. Domaćin je od 83. minute igrao s igračem manje nakon isključenja Duartea.

Alaves se trenutno izvukao iz zone ispadanja, nalaze se na 17. mjestu s 18 bodova, dok je Sevilla sve dalje od mjesta koja vode u ligu prvaka, trenutno su šestoplasirani s 29 bodova, ne znaju za pobjedu posljednjih pet prvenstvenih kola.