Real slomio zube i u Bilbau, Modrić pokošen

Primera 2. pro 201722:37 > 22:39
Gonzalo Arroyo Moreno, Getty Images Sport

Nogometaši Real Madrida nisu iskoristili kiks Barcelone i poslije remija s Atlhetic Bilbaom i dalje imaju osam bodova manje od lidera La lige...

Mreže u Baskiji su mirovale svih 90 minuta, a utakmicu je obilježilo isključenje Sergija Ramosa u samoj završnici utakmice. Španjolski reprezentativac je 19. put u karijeri prisilno morao u svlačionicu, u ovom segmentu apsolutni je rekorder u La Ligi.

Real je prijetio, pritiskao, dva puta je pogodio stativu, Cristijano Ronaldo – i dalje na samo jednom postignutom golu u La Ligi – izašao je sam na vratara Arrizabalagu, ali glavni arbitar prije je zaustavio igru zbog odvratnog prekršaja na Modriću (za koji je Etxeita dobio samo žuti karton), bez puštene prednosti, zbog čega su igrači Reala jako protestirali.

‘Nije mogla biti dodijeljena prednost Ronaldu, jer je u trenutku Modrićeva dodavanja bio u zaleđu!’ – pojasnio je sudački stručnjak, španjolsko Oko sokolovo, Andujar Oliver.

Bilbao je u posljednjih desetak minuta pokušao iskoristiti prednost igrača više, ali bez utjecaja na rezultat.

‘Kraljevski klub’ i dalje je četvrti na tablici s 28 bodova, koliko ima i Sevilla, dok je Bilbao tek na 15. mjestu sa prikupljenih 14 bodova.