Espanyolu bod u San Sebastianu, Girona slavi na Riazoru

Primera 23. lis 201722:43 > 22:56
Power Sport Images/Getty Images

U posljednjim utakmicama devetog kola španjolskog prvenstva, Espanyol je uzeo bod kod Real Sociedada, dok je Girona iznenadila Deportivo na Riazoru.

Pred 18 tisuća gledatelja u San Sebastianu, Espanyol je poveo u devetoj minuti golom Baptistaa koji je zabio glavom nakon centaršuta Jurada.

Espanyol je odlijevao napadima domaćina sve do 69. minute kada Illarramendi pogađa nakon povratne lopte Adnana Januzaja koji je odlično probio lijevu stranu gostujuće obrane.

Illarramendi je u 92. minuti isprovocirao nepotreban žuti karton, što mu je bio drugi takav na utakmici, a to je naravno rezultiralo isključenjem.

Girona je napokon pobijedila nakon pet uzastopnih utakmica u kojima nisu osvojili sva tri boda. Prije gostovanja na Riazoru, Girona je posljednji put slavila prije gotovo dva mjeseca.

Gosti su poveli golom Adayja iz jedanaesterca, na isti način Perez izjednačuje rezultat u 51. minuti. Pobjednički gol za Gironu postiže Portu dvadeset minuta kasnije kada Kayode spušta loptu za strijelca nakon odličnog centaršuta, a 25-godišnji veznjak efektno završava akciju.

Nakon devet kola, Barcelona je vodeća s 25 bodova, Valenica ima četiri boda manje, a dva madridska kluba, Real i Atletico treći su i četvrti s 20, odnosno 19 bodova.