Valencia na turbo pogon, šest komada u mreži Betisa

Primera 15. lis 201723:29 > 23:31
Aitor Alcalde Colomer/Getty Images

Valencia nastavlja sa sjajnim ulazom u sezonu, osam utakmica, pet pobjeda, tri neriješena rezultata za drugo mjesto, četiri boda od Barcelone

Četvrtu pobjedu u nizu igrači trenera Marcelina ostvarili su u Sevilli, na gostovanju kod Betisa, rezultat 6-3 sve govori o spektakularnoj igri koju je prezentirala Valencia.

Krenulo je u 35. minuti kada je Kondogbia nakon kornera Danija Pareja glavom pogodio za vodstvo gostiju. Valencia je nastavljala pritiskati, a taj agresivan pristup urodio je plodom deset minuta kasnije kada Guedes postiže prekrasan pogodak s 25 metara pod same rašlje Betisova gola.

Ugodnih 2-0 za poluvrijeme nije niti u ludilu moglo naslutiti “divljaštvo” golova koje nas je dočekalo u nastavku utakmice.

Prvu priliku u drugom dijelu utakmice dobio je domaćin, nakon ubačaja s desne strane u šesnaesterac, loptu rukom zahvaća Kondogbia, sudac Sanchez pokazuje na bijelu točku. Leon puca snažno, ali Neto je odlično skinuo udarac.

U 64. minuti ponovno korner za Valenciju, još jednom ga izvađa Parejo, nova loša reakcija obrane Betisa i Rodrigo glavom povećava vodstvo na 3-0. Deset minuta kasnije, Gaya sjajno oduzima loptu igračima Betisa, prebacuje loptu nekih 30 metara do ubrzalog Mine koji solo akcijom povećava vodstvo gostiju na 4-0.

Domaći navijači počeli su napuštati stadion u tim trenucima ne želeći svjedočiti daljnjoj devastaciji svoje momčadi.

Ipak, malo veselje za preostale domaće navijače priuštio je Kostarikanc Joel Campbell koji je u igru ušao samo dvije minute ranije, 25-godišnji napadač kostarikanske nacionalne vrste koristi poklon Danija Pareja koji radi nesvakidašnju pogrešku i izravni je krivac za pogodak. Samo minutu kasnije, Campbell koristi još jednu pogrešku obrane gostiju, gura loptu prema Sanabriji koji vara Neta i smanjuje na 4-2. Naglo je poraslo uzbuđenje među domaćim navijačima.

A kakva je tek radost nastala u 84. minuti. Campbell je još jednom izvrtio gostujuću obranu, pokušao ubaciti u sredinu, lopta se odbila na drugu stranu prema Tellu koji vara Neta i smanjuje na 3-4. Betis je nastavio furizono pritiskati goste, pokušavali su izjednačiti, no tu povećanu agresivnost koriste gosti, Zaza izbija sam pred vratara Betisa Adana i postiže novi gol za Valenciju.

Slična situacija u sudačkoj nadoknadi, ovoga puta Pereira postiže gol i postavlja konačnih 6-3.

Valencija je druga na ljestvici s 18 bodova, još uvijek su neporaženi ove sezone, dok je Betis deveti s 13 bodova.