Simeone: Ter Stegen je bio ključ utakmice

Denis Doyle/Getty Images

Trener Atletica Diego Simeone rekao je poslije remija s Barcelonom rezultatom 1:1 u Madridu da su dvije momčadi odigrale sjajnu utakmicu, posebno zbog činjenice da imaju različite karakteristike.

Domaći klub je poveo golom Saula u 21. minuti, a katalonski klub je do boda stigao zahvaljujući Luisu Suarezu pred sam finiš susreta.

Bila je ovo sjajna utakmica dva sastava koji imaju različite karakteristike. Odigrali smo veoma dobro, a Mark-Andre ter Stegen je bio ključ utakmice. Od 60. minute, Barcelona je mnogo bolje napadala zbog potrebe da postigne gol“, istaknuo je Simeone.

Unatoč tome što su Saul i Suarez bili strijelci na stadionu „Wanda Metropolitano“, Simeone je istaknuo da je Lionel Messi bio jedan od najzaslužnijih za remi. Argentinski nogometaš je pogodio vratnicu u drugom poluvremenu, a jedan je od onih koji su Barceloni donijeli pravi ritam prije Suarezovog gola.

Stadion je bio sjajan, vidjeli smo još jedno večer fantastičnog nogometa i impresivnog Messija, nevjerojatnog. Messi je bio jedini igrač za kojeg možete kazati da svaki put kada je dotaknuo loptu nešto drugo se moglo dogoditi. Nije bio toliko umoran, što bi mnogi očekivali poslije dolaska iz Argentine, budući je odigrao sjajnu utakmicu“, naglasio je Simeone.

Argentinski stručnjak je također imao riječe hvale za Griezmanna, koji prvi put nije bio strijelac na domaćem terenu ove sezone.

Vjerujem da je ovo bila najbolja Griezmanova utakmica kod kuće. Dva puta je namučio golmana, odlično je igrao sa Correom i vrlo dobro je držao loptu“, rekao je trener Atletica.

Atletiko poslije osam kola drži treće mjesto na tablici Primere sa 16 bodova, šest manje od Barcelone, a jednim od drugoplasiranog Reala.