Barcelona ispustila prve bodove u Madridu

Primera 14. lis 201723:09 > 23:14
Aitor Alcalde, Getty Images Sport

Barcelona je ostala neporažena i nakon osmog kola španjolskog prvenstva, no izgubili su prve bodove nakon 1-1 rezultata protiv madridskog Atletica

Saul Niguez primio je loptu na otprilike 17 metara od gola, te prekrasnim, savršeno plasiranim udarcem pogodio lijevi donji kut vratara Barcelone, ter Stegena. Bila je to 21. minuta.

Barcelona je držala visok postotak posjeda lopte, čak 70 posto vremena gosti su držali loptu u nogama, uputili 15 udaraca prema golu Atletica, no to je u većini slučajeva bilo neprecizno. Sve do 82. minute kada Roberto s desne strane, sa samog ruba šesnaesterca ubacuje loptu u peterac domaćina, Suarez visoko skače i postiže pogodak.

Tanjug/AP Photo/Antonio Pizarro

Rezultat se više nije mijenjao. Interesantno, ovo je prvi neriješen rezultat Barcelone nakon čak 25 utakmica gdje su ili pobijedili ili izgubili. Istovremeno, Atletico je ostao neporažen 12. utakmicu u nizu, dok je Barcelona prekinula seriju od 14 uzastopnih pobjeda.

Barcelona je vodeća s 22 boda, Real Madrid prati s pet manji, Atletico i Sevilla imaju po 16, dok je petoplasirana Valencia prikupila 15, no oni će u nedjelju igrati svoj dvoboj osmog kola, u gostima kod Betisa, pa bi pobjedom preuzeli drugu poziciju.