La liga: Athletic Bilbao bolji od Seville na San Mamesu

Primera 14. lis 201715:42 > 15:48
Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images

Utakmicom Athletica i Seville krenula su današnja uzbuđenja na stadionima u Primeri, a u ovom je derbiju 8. kola pred 40 000 gledatelja slavio domaćin 1-0.

Ulazak u utakmicu nije bio naročito impresivan i dugo se čekalo na prilike. U drugoj polovici prvog poluvremena počele su prave šanse, a najbolje dvije nije iskoristila Sevilla preko Ben Yeddera i Carolea. U oba je navrata sjajno odigrao Vazquez, koji je namjestio gol šansu suigračima, ali vrhunskim obranama Kepa sačuvao svoju mrežu. Kazna za propuste Seville je stigla u 43. minuti, kada je Mikel Vesga u gužvi u šesnaestercu prihvatio loptu Raula Garcije i visokom parabolom sjajno prebacio vratara za vodstvo Athletica.

Rezultat se nije mijenjao u drugom poluvremenu, tako da je Athletic nakon 6 utakmica konačno nekoga pobijedio, a Sevilla je upisala tek drugi poraz u sezoni. Isto tako treba napomenuti da je Sevilla zadnji put u ligi slavila u Bilbau još 2009.