Gdje će Barca igrati u slučaju neovisnosti Katalonije?

Primera 30. ruj 20176:26 > 6:29
Alex Caparros/Getty Images

Ministar sporta Katalonije Gerard Figueres kaže da će nogometni klubovi iz te oblasti moći odlučiti koju ligu će igrati, u slučaju proglašenja neovisnosti Katalonije.

Referendum o neovisnosti trebao bi se održati 1. listopada, usprkos oštrom protivljenju vlasti iz Madrida, a ako dođe do potencijalnog otcjepljenja Katalonije klub s Nou Campa ima četiri opcije.

Može se nastaviti natjecati u španjolskoj ligi, a može igrati i u ligama u susjedstvu – Italiji, Francuskoj ili Engleskoj. Što prije se o tome donese odluka, više će vremena biti za pregovore s nogometnim savezima“, rekao je Figueres u intervjuu za Gazzeta dello Sport.

Iako je jasno da će do takvog spleta okolnosti na kraju doći, možete li zamisliti Barcelonu u nekoj od navedenih liga?