Atletico protiv Seville od 13.00 na Wandi Metropolitano

Primera 23. ruj 201710:51 > 10:58
Clive Rose/Getty Images

Današnju subotu počinjemo velikim derbijem 6. kola španjolskog prvenstva, sastaju se Atletico Madrid i Sevilla, a prijenos je na Sportklubu 2.

Jedan od istinskih klasika španjolskog nogometa. Danas od 13.00 Atletico će ugostiti Sevillu i tako još jednom dobiti priliku predstaviti se svojim navijačima na novom stadionu. Nakon Malage koja je začinila inauguracijsku utakmicu, stiže još jedan klub iz Andaluzije – Sevilla. I to u ulozi druge momčadi lige, sa samo 2 boda iza Barcelone, dok je Atletico na samo bod zaostatka za Sevillom i drži treće mjesto.

Stoga, ovdje su ulozi prilično jasni. Pobjednik učvršćuje 2. mjesto na tablici, a u slučaju poraza Barcelone kod Girone (20.45), a pobjede Seville, momčad Eduarda Berrizza će preuzeti prvo mjesto nakon 6 kola. Prije početka utakmice, svi na stadionu će se prisjetiti i izraziti solidarnost s Meksikom, nakon razornog potresa koji je zahvatio tu zemlju ovaj tjedan, i odnio mnogo žrtava.