Ronaldo: Od nepravde do nepravde…

Manuel Queimadelos Alonso/Getty Images

Nogometaš madridskog Reala Cristiano Ronaldo rekao je kako je odluka da se odbije žalba ’kraljevskog kluba’ na njegovu suspenziju na pet utakmica u potpunosti nerazumljiva.

Španjolski administrativni sportski sud odbio je žalbu na suspenziju koja je portugalskom nogometašu izrečena nakon što je isključen u pobjedi nad Barcelonom 3:1 u prvoj utakmici Superkupa Španjolske. Ronaldo je prvi žuti karton dobio jer je skinuo dres prilikom proslave gola, a drugi zbog simuliranja, da bi potom odgurnuo suca.

Zbog dvije javne opomene Ronaldo je kažnjen jednom utakmicom suspenzije, a dodatne četiri utakmice će pauzirati zbog guranja suca.

Još jedna nerazumljiva odluka. Od nepravde do nepravde, nikada me neće srušiti. I kao i uvijek, ja ću se vratiti još jači. Hvala svima koji su me podržali“, napisao je Ronaldo na društvenoj mreži Instagram.

Ronaldo je već odradio dvije utakmice suspenzije – u revanšu Superkupa, koji je Real dobio sa 2:0, i nedjeljnoj pobjedi nad Deportivom 3:0 na startu nove sezone u Primeri. Portugalski nogometaš će prvu utakmicu u Primeri odigrati tek 20. rujna, protiv Betisa, ali će moći igrati u Ligi prvaka.