Barcelona za četiri minute završila posao sa Betisom

Primera 20. kol 201721:57 > 22:03
Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Nogometaši Barcelone pobjedili su Betis rezultatom 2:0 na startu nove sezone u La Ligi, na utakmici koja je bila u znaku odavanja počasti žrtvama terorističkog napada koji se dogodio u četvrtak u prijestolnici Katalonije.

Barcelona je pobjedom nad Betisom osigurala za samo četiri minute – prvo je autogol u 36. postigao Alin Toșca, a potom je strijelac bio Sergi Roberto u 39.

Katalonski klub je mogao još uvjerljivije slaviti  protiv Betisa, samo Lionel Messi je tri puta pogodio okvir gola, ali je na kraju svakako upisao siguranu pobjedu.

Nakon poprilično nezanimljivih 30 minuta domaći tim je poveo nakon akcije Messija i Deulofeua, kada je povratnik u klub u želji da asistira Argentincu poslao loptu pred gol, koju je minimalno zakačio Tosca u namjeri da intervenira, pa je Barcelona povela 1:0.

Betis je na cijeloj utakmici imao dvije šanse, a nakon prve u 39. minuta, kada je Leon bio sam ispred Ter Stegena i dozvolio da mu Javier Mascherano izbije loptu uslijedila je munjevita kontra Barcelone. U završnici akcije, Deulofeu je asistirao Robertu, koji je sa 11 metara u trku poslao loptu u mrežu.

Hrvatski nogometaš Ivan Rakitić odigrao je svih 90 minuta za Barcelonu.

Zbog odavanja počasti žrtvama, nogometaši Barcelone su umjesto svojih imena na leđima imali ime grada, a na dresovima im je stajala i poruka: „Svi smo mi Barcelona“.