Boateng: Otišao sam zbog obitelji

Primera 17. kol 201710:27 > 10:29
Christof Koepsel/Bongarts/Getty Images

Doskorašnji nogometaš Las Palmasa Kevin-Prince Boateng rekao je kako ne može podnijeti da bude razdvojen od obitelji i da je zato napustio španjolski klub.

Boateng je prije tri mjeseca potpisao trogodišnji ugovor sa Las Palmasom, ali je u ponedjeljak iznenađujuće odlučio da se vrati u domovinu. Reprezentativac Gane će najvjerojatnije karijeru nastaviti u Eintrachtu iz Frankfurta, a očekuje se da će dogovor biti postignut narednih dana.

Ovu odluku sam donio zbog svoje obitelji, koja mi je najvažnija. Kao otac i suprug sam donio odluku, ne kao nogometaš, s obzirom da nisam sretan kada sam daleko od obitelji. Bio je ovo težak dan za mene, prepun tuge, siguran sam da nije lako razumijeti me, ali je to moja odgovornost“, istaknuo je Boateng.

Boateng je istaknuo da je uprkos svemu što se dogodilo neizmjerno zahvalan Las Palmasu na svemu.

Las Palmas je također moja obitelji i ne bih isključio povratak jednog dana. Ovaj klub i ovo mjesto su mi dali mnogo, ne samo kao nogometašu, već kao i osobi, i zahvalan sam na tome“, istaknuo je Boateng.