Ronaldo suspendiran pet utakmica!

Primera 14. kol 201715:39 > 15:41
Printscreen

Zvijezda Real Madrida Cristiano Ronaldo suspendiran je na pet susreta zbog guranja sudca poslije dosuđenog drugog žutog kartona na susretu protiv Barcelone.

Portugalac je prvi žuti karton zaradio zbog skidanja dresa kod pogotka za 2:1, a drugi mu je dosuđen zbog simuliranja. Ronaldo je, isprovociran odllukom o žutom kartonu za simuliranje odgurnuo sudca Ricarda de Bungosa Bengoecheu, a taj njegov potez je odmah ušao u zapisnik.

Sudac je taj postupak unio u zapisnik kao “blaži oblik nasilja nad sudcem”, kako se i definiraju takvi potezi po članku 96. Suspenzija za takve situacije bi mogla biti i veća – do čak 12 utakmica kazne.

Kazna koju je Ronaldo dobio je blaža od očekivane, a odnosi se na sva natjecanja u Španjolskoj, pa će Portugalac tako propustiti uzvrat protiv Barce, koji je na programu u srijedu, a neće biti u protokolu ni na utakmicama protiv Deportiva La Corune, Valencije, Levantea i Real Sociedada.

Momčad Zinedinea Zidana slavila je na stadionu “Camp Nou” sa 3:1.