Barca sigurna, pritisak na Realu

Primera 6. svi 201720:22 > 20:24
Alex Caparros, Getty Images

Nogometaši Barcelone svladali su na "Nou Campu" Villarreal u 36. kolu španjolske Primere rezultatom 4:1. Tom pobjedom Barca je došla na prvu poziciju s tri boda više od Reala koji ima i dvije utakmice manje.

Katalonce je do pobjede nad neugodnim protivnikom vodio trio MSN. Messi je golove postigao u 45. i 82. iz penala, Suarez u 69. a Brazilac Neymar postigao je vodeći gol u 21. minuti.

Jedini gol za Villarreal postigao je Cedric Bakambu u 32. minuti.

Barca je imala kontrolu od početka utakmice. U 21. minuti poslije udarca Lionela Messija lopta se odbila do Brazilca Neymara koji je bio na rubu ofsajd pozicije, ipak, zastavica je ostala spuštena a Neymar je doveo Barcu u vodstvo.Villarreal je do izjednačenja doveo Cedric Bakambu u 32. minuti. Obrana Barcelone je stajala izuzetno visoko, to je iskoristio Roberto Soldado i loptom iza posljednje linije “izbacio” Bakamuba u situaciju 1 na 1 s Ter Stegenom što je napadač Villarreala rutinski iskoristio.

Kada se očekivalo da će poluvrijeme završiti neriješeno na scenu je stupio Messi. Argentinac je nanizao dva igrača Villarreala i udarcem s dvadesetak metara poslao loptu u dalji kut Fernandesovog gola – 2: 1. To je bio njegov 50. gol u sezoni čime je postao prvi igrač u “ligama petice” koji je u tome uspio. Da tri boda definitivno ostaju u Kataloniji pobrinuo se i treći “vijak” MSN stroja Luis Suarez u 69. minuti. Urugvajski napadač je prihvatio loptu na dvadeset metara iskosa, “zalomio” čuvare i plasiravši loptu u dalji kut riješio pitanje pobjednika.

Konačan rezultat Messi je postavio u 82. minuti “panjenkom” iz jedanaesterca. Villarreal prvim porazom poslije tri trijumfa doveo je u pitanje peto mjesto koje vodi u Ligu Europe, s obzirom na to da Žuta podmornica sada ima 63 boda, bod manje od šestoplasiranog Bilbaa koji ima i utakmicu manje.