Barcelona slavila u gradskom derbiju, Rakitić strijelac

Primera 29. tra 201722:19 > 22:23
David Ramos/Getty Images

U 35. kolu Primere, nogometaši Barcelone slavili su u gradskom derbiju protiv Espanyola sa 3:0.

Barcelona je slavila u gradskom derbiju i osvojila važna tri boda u borbi za naslov. Sad imaju isti broj bodova kao Real, ali “Kraljevski klub” ima utakmicu manje.

Prvi na utakmici su zaprijetili igrači Espanyola, ali udarac Jurada odlazi malo pored gola. Nakon toga igralo se dosta izjednačeno sve do 40. minute kada je Sergi Roberto mogao postići pogodak glavom, ali pucao je malo pored gola. Do kraja poluvremena još smo vidjeli jedan neprecizni pokušaj Neymara.

U drugom poluvremenu Barcelona dolazi u vodstvo u 50. minuti, veliku grešku obrane Espanyola iskoristio je Luis Suarez i doveo svoju momčad u vodstvo.

Pet minuta poslije Neymar je mogao povisiti vodstvo, ali Brazilčev pokušaj brani  Diego Lopez. U 76. minuti Barcelona dolazi do novog gola, Leo Messi je povukao loptu s centra te idealno poslužio Ivana Rakitića koji precizno pogađa za 0:2.

Konačnih 0:3 postavio je Luis Suarez svojim drugim golom, ponovno nakon velike greške obrane Espanyola.