Enrique: Da moja baba ima kotače, bila bi bicikl

Primera 27. tra 20179:57 > 10:15
David Ramos, Getty Images

Trener Barcelone Luis Enrique govorio je na konferenciji za medije nakon utakmice protiv Osasune i o mogućnosti da Malaga u posljednjem kolu La Lige iznenadi Real, i tako "donese" titulu Kataloncima.

Barca je na “Camp Nou” savladala Osasunu sa 7:1, ali četiri kola prije kraja nema titulu u svojim rukama, jer Real ima utakmicu manje i isti broj bodova.

“Kraljevski klub” u posljednjem kolu gostuje u Malagi, pa su novinari postavili pitanje može li katalonski gigant očekivati “pomoć”. Luis Enriqueov tim je prije četiri kola upravo u Malagi kiksnuo (2:0), što je navelo predstavnike medija da pitaju može li klub iz Andaluzije šokorati i drugog velikana.

“Kada bi moja baba imala kotače, bila bi bicikl”, rekao je ironično Luis Enrique, što čitajući između redova treba značiti da Malaga neće protiv Reala ponoviti izdanje, kao protiv njegovog tima.

Zanimljivo je i da je trener Malage Michel 14 godina bio defanzivac Reala, a kasnije je s klupe vodio i Real Madrid B, te da je navijač Madriđana. Također, predsjednik Malage Sheikh Abdullah Al Thani je u jednom ranijem tweetu poručio da “Katalonski ološ neće vidjeti titulu”. Kako stvari stoje Barcelona kiks Reala prije može očekivati na nekom drugom terenu.