Zidaneov Real izjednačio rekord star 20 godina

Primera 3. tra 201712:00 > 12:29
Denis Doyle/Getty Images

Nogometni klub Real u dosadašnjem djelu prvenstva Španjolske postigao je 74 gola, a u listu strijelaca upisala su se 19 igrača. Posljednji put tako nešto dogodilo se u sezoni 1994/1995.

Od standardnih članova prve momčadi na koje računa trener Zinedine Zidane, samo Dani Carvajal i Fábio Coentrão nisu postigli gol u Primeri.

Najviše pogodaka ima Cristiano Ronaldo – 19. To je četvrtina svih golova Madriđana u prvenstvu. Pored Portugalca, još osmorica igrača su postigla više od po jednog gola.

Nakon Reala, najviše različitih strijelaca u Primeri ima Celta- 16, dok ih aktualni prvak Barcelona ima 14. Od 85 pogodaka Katalonaca, 58 odsto su djelo Lionela Messija i Luisa Suareza. Argentinac je mrežu protivničkih golmana zatresao 25 puta, dok je Urguvajac postigao 23 gola.

Real trenutno zauzima prvo mjesto na tabeli sa 68 bodova. Barcelona ima dva manje i utakmicu više.

U narednom kolu, već u srijedu, Madriđani gostuju gradskom protivniku Leganesu, dok Barcelona na svom stadionu dočekuje Sevillu.