Real M od 16.15 na vrućem terenu kod Athletica (Sk 1)

Primera 18. ožu 201711:09 > 11:19
(Photo by Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images)

Borba za naslov u Primeri u ovom će kolu imati jednu od potencijalnih rundi gdje je opet moguća promjena na vrhu. Sutra su 2 velika derbija, a danas 1. U današnjem se na San Mamesu u Bilbau sastaju Athletic Bilbao i Real Madrid. Prijenos je na Sportklubu 1.

Athletic Bilbao je opet počeo razmišljti o Europi. Unatoč padu u jednom dijelu sezone, pobjeda u baskijskom derbiju u prošlom kolu kod Real Sociedada dala je krila igračima Ernesta Valverde i nema sumnje da će juriti danas svom snagom protiv Real Madrdida. Gosti su jučer saznali ime suparnika u 1/4 finalu LP, a lako moguće da im i sama spoznaja da je to jaki Bayern donekle odmogne u koncentraciji i pripremi za današnji veliki derbi u Bilbau, pred više od 50 000 napaljenih Baska koji će gurati svoju momčad ka pobjedi. U svakom slučaju, kako god se gleda, ova utakmica ima sve predznake da bude posebna.

Real na vrhu ima 2 boda više i utakmicu manje u odnosu na Barcelonu, koja sutra čeka Valenciju na Camp Nou. Treća na tablici je Sevilla, s 5 bodova manje od RM, a 5 više od Atletico Madrida, koji će ju ugostiti sutra na Calderonu, u izravnoj borbi za 3. mjesto. Athletic Bilbao je trenutno na 7. mjestu, a momčadi koje su ispred njih, Real Sociedad i Villeareal, imaju samo 4 boda više.