Alves: U Barceloni su bili nepristojni i nezahvalni

Primera 20. velj 201711:39 > 11:41
Getty Images, Maurizio Lagana

Desni bek Juventusa Dani Alves kritizirao je upravu svog bivšeg kluba Barcelone riječima kako se Katalonci ne znaju ophoditi prema igračima.

Brazilac je tijekom osam godina na stadionu Camp Nou osvojio 23 trofeja, a u intervjuu za ABC otkrio je kako nitko u Barceloni nije razgovarao s njim o novom ugovoru dok FIFA nije 2014. zabranila klubu da registrira nove igrače zbog kršenja pravila.

“Sviđa mi se kada sam voljen i odlazim ako me ne žele. U moje posljednje tri sezone stalno sam slušao kako ‘Alves odlazi‘, ali nitko iz menadžmenta nikad mi ništa nije rekao. Bili su nepristojni, lažni i nezahvalni, ponudili su mi produženje samo zbog kazne FIFA“, kaže 33-godišnji Alves i dodaje:

“Zaigrao sam njihovu igru i potpisao ugovor koji je uključivao klauzulu po kojoj mogu otići besplatno godinu dana kasnije, tako sam im uzvratio. Ljudi koji vode Barcelonu nemaju pojma kako da se ophode prema svojim igračima“.

Također, Alves smatra kako su navijači previše kritični prema igračima, jer su zviždali svoju momčad tijekom utakmice sa Leganesom (pobjeda 2:1). Brazilac problem vidi u novinarima.

“Dio krivice snose i mediji, ne volim kada izmišljaju stvari, manipuliraju i kreiraju loše raspoloženje. Zainteresirani su jedino za morbidnosti, a ne za istinu – moraju nas poštivati jer iza svakog nogometaša stoji ljudsko biće“.