Real Madrid slavio protiv Espanyola, povratak Balea

Primera 18. velj 201717:43 > 17:49
Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

U 23. kolu španjolske nogometne lige Real Madrid je na Santiago Bernabeu pobijedio Espanyol rezultatom 2:0.

Real Madrid je pobijedio Espanyol i vratio se na vrh Primere. Real sada ima bod prednosti nad Barcelonom, ali i dvije utakmice manje.

Domaćini su bili od samog početka bolja momčad, dok je Espanyol uglavnom kontrama prijetio Realu. U 12. minuti prva prilika za Real, Kovačić je odlično ubacio loptu, a najviši je Pepe koji glavom puca preko gola. Real je cijelo vrijeme pritiskao, a to mu se isplatilo u 33. minuti. Isco je odlično ubacio, a najviše skače Morata i zabija za vodstvo “Kraljevskog kluba”. Pet minuta poslije isti igrač ima veliku priliku, ali ovaj puta promašuje cijeli gol.

U drugom poluvremenu Real je diktirao igrom, a prvu veću priliku imali su u 67. minuti. Morata je ubacio za Ronalda, koji glavom puca pored gola. Deset minuta poslije Lucas dobro puca, ali i njegov udarac završava pored vratnice. I onda u 83. minuti novi pogodak Reala. Isco je poslao odličnu loptu za povratnika Garetha Balea, a Velšanin preciznim udarcem postavlja konačnih 2:0.

Mateo Kovačić je igrao do 61. minute, a Luka Modrić je današnju utakmicu pratio sa tribine.