Gol i asistencija Kovačića za pobjedu Reala

Primera 29. sij 201722:37 > 22:41
Getty Images/Denis Doyle

Hrvatski nogometni reprezentativac Mateo Kovačić bio je strijelac i asistent za Real iz Madrida koji je u susretu 20. kola španjolskog prvenstva na svom Santiago Bernabeu svladao Real Sociedad s 3-0.

Kovačić je doveo “kraljevski” klub u vodstvo u 38. minuti kada je izbio sam pred vratara gostiju nakon odličnog okomitog proigravanja Cristiana Ronalda i potom poslao loptu ispod istrčalog Rullija, a zatim je u 50. minuti on okomitom loptom uposlio Portugalca koji je lakoćom povisio na 2-0.

Konačnih 3-0 postavio je Morata u 82. minuti.

Kovačić je igrao za Real do 77. minute, dok je Luka Modrić zbog ozljede propustio ovaj dvoboj.

Ovom pobjedom vodeći Real Madrid je stigao na 46 bodova, četiri više uz utakmicu manje od prvih pratitelja Barcelone i Seville koji su kiksali ranije u nedjelju, dok je Real Sociedad peti sa 35 bodova.

Barcelona je na gostovanju kod Betisa u Sevilli odigrala 1-1, dok je Sevilla kod Espanyola u Barceloni izgubila sa 1-3, a najviše pozornosti privukla je nevjerojatna pogreška sudaca u Sevilli koji nisu priznali pogodak Barcelone u 75. minuti iako je lopta za barem pola metra prešla gol-liniju. Nakon što je Betis poveo pogotkom Algerije u 74. minuti, Barcelona je odmah po polasku s centra trebala doći do izjednačenja kada je ubačaj Aleixa Vidala branič domaćih Piccini skrenuo prema vlastitom golu, a drugi branič Mandi je loptu izbio tek nakon što je ona debelo prešla liniju. No, suci se nisu oglasili, pa je Barcelona morala spašavati bod u samoj završnici kada je Luis Suarez u 90. minuti odlično iskoristio lucidno dodavanje Messija. Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić odigrao je svih 90 minuta za Barcelonu.

Utakmica između Espanyola i Seville praktički je odlučena na samom startu kada su gosti u drugoj minuti ostali bez Pareje koji je skrivio 11-erac i dobio crveni karton. Reyes (4-11m) je doveo Espanyol u vodstvo, a iako je Jovetić (20) poravnao na 1-1, Sevilla nije izdržala do kraja. Navarro (45+1) i Gerard (71) pogodili su za pobjedu Espanyola koji je skočio na deveto mjesto sa 29 bodova.

U nedjelju je u Primeri strijelac bio i Duje Čop za Sporting iz Gijona, ali njegov pogodak nije bio dovoljan niti za bod na gostovanju kod Athletica iz Bilbaoa jer je domaći sastav na kraju slavio sa 2-1 (0-1). Čop, koji je odigrao svih 90 minuta, pogodio je za vodstvo Sportinga realiziravši 11-erac u 27. minuti. No, domaći su u nastavku preokrenuli preko Muniaina (50) i Aduriza (71-11m). Za Čopa je ovo bio sedmi gol u Primeri ove sezone.

Sporting je tako ostao na 18. mjestu sa 13 bodova, pet manje od 17. Leganesa koji drži posljednje mjesto koje osigurava ostanak, dok je Athletic sedmi sa 32. boda.