Barcelona s glatkih 0-4 slavila kod Eibara na Ipurui

Primera 22. sij 201722:35 > 22:44
Getty Images/Gonzalo Arroyo Moreno

U utakmici 19. kola Primere nogometaši Barcelone su s uvjerljivih 4-0 pobijedili Eibar na gostovanju. Ivan Rakitić je bio starter i odigrao je cijelu utakmicu, prvi put nakon dugo vremena.

Mrlju na Barceloninu predstavu je donijela ozljeda Busquetsa, koji je zamijenjen u 1. pol te ga neće biti 3-4 tjedna. Umjesto njega je u utakmicu uveden Denis Suarez, koji je zabio jedini gol u prvih 45 minuta, te je Barcelona s 0-1 išla na odmor.

U nastavku je MSN trio zabio svaki po gol. Prvo je Messi zabio svoj 15. u sezoni u 50. minuti, a Luis Suarez se izjednačio s njim u 68. Točku na i postavlja Neymar, koji je dugo čekao na novi gol u ligi, ovo mu je tek 5. u sezoni. Poentirao je Brazilac u sučevoj nadoknadi za konačnih 0-4.

Zanimljivo da Barcelona ima sada 41 bod, čak 6 više nego prošle sezone u ovo vrijeme, a tek su na trećem mjestu, bod iza Seville i 2 iza Reala. Eibar ostaje na osmom mjestu po završetku prvog dijela sezone.