Valencia bolja od Espanyola

Primera 15. sij 201715:20 > 15:33
fotopress/Getty Image

U 18. kolu španjolskog nogometnog prvenstva Valencia je na Mestalli pobijedila Espanyol rezultatom 2:1.

Od samog početka utakmice Valencia je uspostavila dominaciju na terenu i prijetila gostima, a taj pritisak su okrunili pogotkom već u 17. minuti. Nani je odradio veći dio posla te sjajno asistirao Martinu Montoyi kojem nije bio problem ugurati loptu u prazan gol. Deset minuta poslije Nani je opet u dobroj prilici, ali njegov pokušaj brani Diego Lopez. Do kraja poluvremena nije bilo više prilika. U drugom dijelu opet su “Šišmiši” dominirali i imali veći posjed lopte. U 65. minuti Carlos Barragan je silovito pucao preko gola. Gotovo da ništa nismo vidjeli od gostiju iz Barcelone, tek  pokušaj Gerarda Morena koji zavšava u bloku. U 73. minuti već je 2:0 za domaćine. Nakon gužve pred golom gostiju, na odbijenu loptu nailazi Santi Mina i postiže gol glavom.

Taj rezultat je stajao do 85. minute kada je David Lopez se najbolje snašao u šesnaestercu i smanjio vodstvo domaćih. Do kraja utakmice Espanyol je pokušao preskakanjem igre nešto napraviti, ali bezuspješno.