Barcelona zabila pet komada, Rakitić igrao pola sata

Primera 14. sij 201718:37 > 19:00
David Ramos/Getty Images

Nogometaši Barcelone slavili su s visokih 5:0 protiv Las Palmasa u 18. kolu španjolske nogometne lige.

Barcelona je od samog početka dominirala utakmicom, a tu dominaciju su okrunili pogotkom već u 14. minuti utakmice. Andre Gomes je dodao sjajnu loptu do Luisa Suareza koji odlično reagira i zabija u donji lijevi kut vratara. U 24. minuti nova prilika za Barcelonu. Andre Gomes se našao u velikoj prilici, ali njegov udarac sjajno brani Javi Varas. Isti igrač je pokušao i u 32. minuti, ali je još jednom bio neprecizan. U 42. minuti Lionel Messi je ponovno odlično izveo slobodan udarac, brani to Varas. Isti igrač je ponovno u velikoj prilici u 45. minuti, izašao je sam pred Varas, ali još jednom kao pobjednik izlazi vratar gostiju. U drugom poluvremenu Barca je nastavila pritiskati goste, a od 52.minute vodila je 2:0. Messi je naletio na jednu odbijenu loptu u šesnaestercu i zabio svoj prvi pogodak Las Palmasu uopće. Ovim pogotkom Messi je zabio svim vratarima u Primeri bar po jedan gol. U 57. minuti već je 3:0, a strijelac je bio ponovno Luis Suarez. Urugvajac je lijepo naciljao i pogodio donji lijevi kut. Samo dvije minute poslije i Arda Turan se upisuje u strijelce nakon što prethodno Suarez nije postigao svoj treći pogodak. Konačnih 5:0 postavio je Aleix Vidal u 80. minuti utakmice.

Ivan Rakitić igrao je posljednjih pola sata utakmice.

Barcelona je ovom pobjedom došla na samo dva boda zaostatka za Real Madridom, ali imaju i dvije utakmice više.