Real Madrid obara rekorde

Primera 13. sij 201711:46 > 11:53
Denis Doyle, Getty Images

Uz to što osvaja trofeje Real Madrid i obara rekorde. Posljednji nakon sinoćnjeg remija kod Seville u uzvratnoj kup utakmici.

Klub koji s klupe vodi Zinedine Zidane je u revanš utakmici osmine finala Kupa kralja protiv Seville došao do 40. vezane utakmice bez poraza i tako postavio novi rekord španjoskog nogometa.

Utakmicom protiv Seville kraljevski klub je uspio srušiti rekord od 39 vezanih utakmica bez poraza, koji je prošle godine ostvarila Barcelone pod vođstvom Luisa Enriquea.

Real je svoj niz započeo u travnju 2016. godine i od tada ima skor od 30 pobjeda i 10 neriješenih utakmica.

Na ovaj način, Real je izjednačio dostignuće Nottingham Forresta od 40 vezanih susreta bez poraza iz 1978. godine.

Ipak, skoro nedostižan rekord drži Steaua iz perioda 1986. do 1989. kada je napravila nevjerojatnu seriju od čak 106 utakmica bez poraza.