Banderas kupuje posrnuli klub koji je radio čuda u LP

Primera 22. stu 202010:43 > 10:49
Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Popularni španjolski glumac Antonio Banderas spreman je kupiti Malagu. #SponzorPrenosa #DerbyBananas DERBY BANANAS

Šezdesetogodišnjak je priznao da bi u budućnosti mogao pokušati preuzeti Malagu, klub iz njegovog rodnog grada koji je odavno u ponoru.

Klub iz Andaluzije prolazi kroz teško vrijeme, ima velikih financijskih problema. Učinci nepromišljenih postupaka prethodnih vlasnika doveli su ih do toga da se bore za ostanak u Segundi.

“Trenutno mi je na pameti kazalište i želim se usredotočiti na njegov razvoj, ali ne isključujem preuzimanje Malage. Sve bi ovisilo o tome tko bi bili novi investitori i što bi željeli od kluba. Sad mu nedostaje identitet”, priznao je 60-godišnji glumac, koji je velika zvijezda u cijelom svijetu.

“Netko mora uzeti bika za rogove i ići naprijed. Djeca koja brane klupske boje odlično se snalaze. Imaju karizmu i igraju koliko mogu. Međutim, oni nisu u stanju učiniti ništa u vezi s problemima koji nas pogađaju”, dodao je.

Podsjetimo, Malaga je 2013. igrala i četvrtfinale Lige prvaka te bila najveći hit Europe.

Ako bi Banderas postao dioničar u Malagi, slijedio bi stope jednog od svojih velikih kolega. Kanadska filmska zvijezda Ryan Reynolds, zajedno s glumcem Robom McElhenneyem, u studenom je kupio velški klub Wrexham AFC, koji igra u Nacionalnoj ligi, svojoj petoj ligi.