Rijekin suparnik na vrhu Primere

Primera 8. stu 202019:33 > 19:36

Baski su lako došli do pete pobjede u nizu nad desetkovanim protivnikom, koji je u prvoj ekipi imao čak petoricu ispod 20 godina #SponzorPrenosa#Derby Bananas Derby Banana

Real Sociedad opet je na vrhu Primere nakon domaće pobjede nad Granadom 2-0 u 9. kolu Španjolske lige.

Granada je tijekom tjedna putovala na Cipar u Europskoj ligi i vratila se s više zaraženih igrača, ali La Liga nije udovoljila njihovu zahtjevu za odgodom ove utakmice. Tako su Baski lako došli do pete pobjede u nizu nad desetkovanim protivnikom, koji je u prvoj ekipi imao čak petoricu ispod 20 godina.

Nacho Monreal (22) i Mikel Oyarzabal (27pen) donijeli su pobjedu Sociedadu već u prvom dijelu, a kasnije domaćem Brazilcu Willian Joseu u 54. minuti penal obranio tek 18-godišnji vratar Granade Angel Jimenez, da bi u 86. minuti Branič Reala Robin Le Normand dobio crveni karton. U sudačkoj nadoknadi penal je promašio i igrač Granade Darwin Machis.

Sociedad vodi s 20 bodova ispred Villarreala s 18.