Barcelona već danas ostaje bez predsjednika?

Primera 26. lis 202011:58 > 12:01
David Ramos/Getty Images

Na današnjem sastanku trebalo bi se razgovarati o budžetu za sljedeću sezonu, a katalonski mediji vjeruju kako će Bartomeu već na početku sastanka podnijeti ostavku #SponzorPrenosa #DerbyBananas DERBY Bananas

Predsjednik Barcelone Josep Maria Bartomeu danas bi navodno mogao podnijeti ostavku na svoju funkciju.

“Ako odluka katalonske vlade ostane takva da se referendum održi, iako je veliki broj članova kluba stariji od 60 godina i živi daleko od stadiona, onda će se uprava na čelu s Bartomeuom povući. U klubu smatraju kako se referendum treba održati, ali ne u periodu kad postoji rizik za zdravlje članova kluba, posebno jer je od koronavirusa umrlo više od 800 članova Barcelone”, piše katalonski Sport.

“Zaprepašteni smo što se dopušta u ovim trenucima. Nećemo biti sudionici u njihovim glupostima. Životi ljudi su važniji, vremena za glasanje će uvijek biti”, rekao je neimenovani klupski izvor za Sport.