UŽIVO: Kakva majstorija Luke Modrića za rušenje Barce

Denis Doyle/Getty Images

Barcelona i Real Madrid odigrali su neke od najboljih utakmica u povijesti, ali danas će sve biti u potpuno drugačijem tonu #SponzorPrenosa #DerbyBananas DERBY Bananas

90′ Luka Modić je zavezao u čvor obranu Barcelone i na efektan način vanjskim dijelom kopačke zabio za 3:1

82′ Giezmann mijenja Fatija, Barca juri izjednačenje

68′ U igru je ušao Luka Modrić

63′ Serigo Ramos s bijele točke dovodi u Real u finale.

61′ Kazneni udarac za Real i žuti karton za Albu zbog prigovora

54′ Velika šansa! Fatio je ubacio loptu, Couthino gađao u bliži kut glavom ali promašio.

51′ Fati je solo prodorom na desnoj strani pronašao prostor za udarac, no ta je lopta fijuknula pokraj vratnice

45′ Kraj prvog dijela! Fantastičnih 25 minuta, nakon toga se malo smirio tempo, ali El Clasico oduševljava.

37′ Pao je tempo nakon ludih 25 minuta. Nema više otvorene igre, obje ekipe su se smirile. Barca je ta koja ima posjed i kontrolira loptu, ali nema čistih šansi.

28′ Domaći igrači su tražili kazneni udarac na Messiju. Casemiro je prvo došao do lopte, a onda srušio Messija. Međutim, nema kaznenog udarca kaže sudac.

25′ Nevjerojatnooo! Zicer za zicerom! Sada je Benzema izašao oči u oči sa Netom, ali brani brazilski vratar! Kakva luuda utakmica na Camp Nou!!!

24′ Odmah stopostotna šansa za Barcu! Messi lažnjakom izbacuje Nacha, ali Courtois nestvarno brani!

23′ Šansa za Real! Ramos je pucao glavom nakon kornera, ali Neto brani!

8‘ GOOOOOL Ansu Fati pogađa iz velike blizine nakon što ga je lijepo proigrao Jordi Alba. Ipak, sve zasluge za pogodak idu Lionelu Messiju koji je predivnom dugom loptom uposlio Albu iza obrane Reala.

5′ Real vodi! Fantastična akcija Kraljeva koju je okreunio Valverde lijepim golom. Benzema ga je gurnuo u gol-šansu, a mladi Urugvajac je bez problema zabio pored nemoćnog Neta!

1′ Utakmica je počela!

BARCELONA: Neto, Dest, Pique, Lenglet, Jordi Alba, Busquets, De Jong, Coutinho, Pedri, Ansu Fati, Messi.

REAL MADRID: Courtois, Nacho, Varane, Sergio Ramos, Mendy, Casemiro, Kroos, Valverde, Asensio, Vinicius Junior, Benzema.

IZAŠLI SU SASTAVI!

Bit će ovo nešto drugačiji El Clasico na Camp Nou, u puno skromnijem izdanju. Pandemija koronavirusa napravila je svoje, bit će to prvi put da će se igrati bez navijača, ali i prvi put da će koplja ukrstiti Ronald Koeman i Zinedine Zidane. Bit će to nekako najtiši El Clasico u povijesti.

U povijesti su Barcelona i Real Madrid odigrali 244 puta (ako ne računamo i još 33 prijateljske utakimce, što znači da su igrali 277 puta). Omjer pobjeda je trenutno izjednačen, po 96 pobjeda upisali su i Katalonci i Kraljevi. No, kao što smo već napomenuli, ovaj put će biti sve drugačije, domaćina praktički i da nema.

Španjolski mediji pozabavili su se današnjim derbijem, a jedan čovjek pribojava se lošeg scenarija ukoliko njegov klub izgubi danas. Riječ je o Zinedineu Zidaneu koji je klubu donio sve, ali zadnje dvije utakmice nekako ne idu na njegovu stranu. Nedopustivi porazi od Cadiza u prvenstvu, te od Šahtara na otvaranju Lige prvaka. Izgubi li i danas Zizou, upalit će se alarm u španjolskoj prijestolnici. Utakmica je kao što smo najavili u 16 sati na SK1, a evo i mogućih početnih sastava.