Getty Images/Stuart Franklin

17.10.2020 | 15.13

Granada srušila Sevillu, Rakitiću svih 90 minuta

Nogometaši Granade pobijedili su Sevillu na svom terenu u šestom kolu La Lige rezultatom 1:0. #SponzorPosition #DerbyBananas DERBY Bananas

Odlučujući pogodak postigao je Yangel Herrera u 82. minuti. Dimitri Foulquier ubacio je loptu u sredinu šesnaesterca, gde je veznjak iz Venezuele sjajno skočio i glavom pogodio za pobjedu.

Domaći su tako iskoristili brojčanu prednost koju su imali cijelo drugo poluvreme.

Veznjak Andalužana Joan Jordan dobio je dva žuta kartona u svega nekoliko trenutaka nadoknade prvog dijela i ostavio svoj tim sa desetoricom na terenu.

U takvom odnosu snaga, Granada je svo vrijeme napadala. Sevilla je uspješno odbijala do spomenute 82. minute, kada je popustila koncentracija i to je domaći sastav iskoristio da slavi. Granada sa 10 bodova zauzima drugo mjesto. Isti broj poena ima lider madridski Real, uz utakmicu manje.

Sevilla je upisala prvi poraz iz četvrte utakmice u sezoni i sa sedam poena nalazi se na sedmoj poziciji.