Sevilla dovela dva nova ozbiljna pojačanja

Primera 5. lis 202021:13 > 21:19
Aitor Alcalde, Getty Images

Španjolski nogometni prvoligaš Sevilla u čijim redovima igra Ivan Rakitić, pojačao je redove angažiravši braniča berlinske Herthe Nizozemca Karima Rekika (25), te napadača AZ-a Marokanca Oussama Idrissija (24). #SponzorPosition #DerbyBananas DERBY Bananas

Rekik je za andaluzijski sastav potpisao ugovor na pet godine, nagađa se za 15 milijuna eura odštete.

Nizozemac je od 2011. do 2015. bio član Manchester Cityja, no veći dio vremena proveo je na posudbama u Portsmouthu, Blackburnu i PSV-u. Od 2015. do 2017. je bio član Marseillea, a zadnje tri godine je nosio dres berlinskog sastava.

Na Sanchez Pizjuan je stigao i 24-godišnji marokanski napadač Oussama Idrissi potpisavši ugovor do 2025. Marokanac je u 96 nastupa za AZ zabio 37 golova i bio je jedan je od najzaslužnijih igrača što je nizozemski sastav ove sezone izborio nastup u Europskoj ligi u kojoj će igrati u skupini s Rijekom. Srećom, bez opasnog Maroanca.

Prije dolaska u klub iz Alkmaara tri sezone je igrao za Groningen.

Sevilla je tijekom ovog prijelaznog roka angažirala ukupno sedam igrača. Redove aktualnog pobjednika Europske lige pojačali su i naš Ivan Rakitić, Suso (Milan), Oscar Rodríguez (Real Madrid), Marcos Acuna (Sporting), te Bono (Girona). (h)