AS: Barcelona se spasila odlaskom Rakitića i Suareza

Primera 25. ruj 202011:22 > 11:31
(Photo by David Ramos/Getty Images)

Raketa i Suarez ipak će ostati u La Ligi, Hrvat će nastupati za Sevillu, dok je Urugvajac novi igrač Atletica #SponzorPrenosa #DerbyBananas

Pandemija koronavirusa imala je ozbiljan utjecaj na cijeli svijet, pa tako i na onaj sportski. Primjerice, u Barceloni su se odlučili na drastične rezove koje su uzrokovane spomenutom krizom. Riješili su se Ivana Rakitića, Luisa Suareza, Nelsona Semeda, Arthura te Artura Vidala, a očekuje se bi još netko mogao otići.

Najveći problem katalonskog kluba bile su plaće koje su spomenuti  igrači imali, posebno urugvajski napadač.

AS piše da je klubu ovog ljeta prioritet smanjenje troškova i rasterećenje ogromnog klupskog budžeta. Suarez je zarađivao 23,4 milijuna eura bruto i bio je treći najplaćeniji igrač nakon Messija i Griezmanna. Argentinca Barcelona u bruto iznosu plaća 70,7, a Francuza 45,8 milijuna eura.

‘Osim Suareza, Barca se uspjela riješiti još dva jako skupa igrača. Ivan Rakitić ju je godišnje stajao 13,3, a Arturo Vidal devet milijuna eura. Njihovim odlaskom proračun je dodatno olakšan, ali problem je i dalje Samuel Umtiti’ – piše AS.

Ovim uštedama Barcelona je troškove plaća smanjila ukupno za 52 milijuna eura i prvi put nakon više od pet godina one iznose manje od 500 milijuna eura, a predsjednik Bartomeu najavio je kako će sigurno biti još rezova u nekim područjima.

#SponzorPrenosa#DerbyBananas